Tisky

Salmarina STYL 2013Návrat potištěných elastických úpletů ! Po krátké odmlce se do  nabídky vrací kolekce tisků určená především výrobcům plavek. Po letité spolupráci s dnes již zaniklou španělskou společností Elastic Colors následovalo období hledání dodavatele s dostatečně nápaditými  a neotřelými vzory. Po krátké, zkušební spolupráci s kolumbijským dodavatelem a obdobím vývoje vlastních vzorů jsme byli osloveni firmou Salmarina. Ta personálně (majitel, designéři) navazuje na původní katalánský Elastic Colors. Své sídlo sice našla ve vzdáleném Hong-kongu ale dezénově navazuje na v minulosti ceněné vzory, tyto každoročně modifikuje a v souladu s vyhlašovanými trendy  především tvoří vzory nové.

Salmarina v současnosti dále rozšiřuje portfolio svých odběratelů, mezi které patří jak řada světových značek, tak i menší výrobci na jednotlivých kontinentech a teritoriích. Setkáním a jednáním v Paříži v červenci 2013 došlo k potvrzení předběžných dohod a obnovení dřívější spolupráce. Prakticky to znamenalo, že již pro veletrh Styl v srpnu téhož roku byla připravena a představena výrobcům z české, slovenské i polské republiky kolekce tisků pro rok 2015.

 Počínaje listopadem daného roku je, po své premiéře na Mare di moda v Cannes, zahájena prezentace nových  kolekcí tisků pro přespříští sezónu. Výrobci tak mají dostatek času pro vzorování, výrobu prototypů, focení atp. Kolekci vždy doplňuje sortiment módních doplňků pro plavky a plážovou módu (více viz. Doplňky).

 

Zákazník má možnost volby kvality a provedení podkladového úpletu. Vesměs v gramážích mezi  150-200 g/m2. Nejčastěji využívaným základem je úplet Lychee (blízký typu Málaga od Carvico) nebo lLotus nabízející uxusnější omak.

Tisky snáší  styk se slanou i bazénovou vodou, potem či tuky. Technologie tisku je postavena na sítotisku, digitálním či termotransferovém tisku.