Neopředená gumová páska

Neopředená gumová páska Plylin+

z produkce  francouzského výrobce spol. PLYMOUTH Francaise patří mezi špičku svého oboru. Opírá se o více než padesátiletou tradici  vývoje a výroby, kdy na prvním místě byla vždy snaha nabízet výrobcům taková řešení, která jim umožní zefektivnit výrobní procesy a v konečném důsledku tak získat výhodu proti  konkurenci. A to i přes skutečnost, že pásky Plylin+ nepatří do kategorie nejlevnějších. Náročný, na kvalitu zaměřený, výrobní proces zahrnuje řadu postupů, které propůjčují výsledku parametry, jež umožňují výrobcům mj. omezovat neproduktivní ztrátové časy, redukovat výrobní normativy a snižovat tak výrobní náklady. Řada světových i domácích značek si je těchto skutečností vědoma

a patří k pravidelným odběratelům. Konstatní kvalita pásek nám pak umožňuje odběratelům nabízet nadstandartní dodavatelský  "just in time" servis. V praxi to již po řadu let znamená, že odběrateli je na základě jím předem avizovaných potřeb zboží dodáváno operativně v množstvích dle jeho aktuálních potřeb.

Čím se pásky Plylin+ liší od mnohdy i levnější konkurence ? Jednak svou historií jakosti, kdy celá řada kroků a inovací  se stala vzorem a nakonec i normativem pro ostatní výrobce. Ať již se jedná o vyřešení způsobu napojování výrobních kusů do prakticky nekonečné výsledné délky (zbavení nutnosti opakovaného zavádění pásky do strojů), zavedení povrchové úpravy a´la kůra pomeranče ( prevence lepivosti v přepravních obalech a plynulost pohybu na podavačích), finální balení zbavené talkového prášku (odpadá nutnost častého čistění strojů a podavačů), násobné kontroly přítomnosti kovů či konstantní síla/tloušťka a roztažnost (plynulý chod na strojích, garance dodržení velikosti).

Etiketa Latex freeV posledních několika letech se vývoj zaměřil na výrobu bezlatexové verze , přičemž od r. 2010 je toto provedení (tzv. Latex free) v nabídce a je úspěšně dodáváno jak na evropský, tak i americký trh. Bezlatexové provedení prakticky vylučuje rizikEtiketa latex freea alergií na některé proteiny obsažené v přírodním latexu a je dnes standartem např. u výrobců zdravotnického sortimentu, dětských plen i oděvů přicházejícího do přímého styku s pokožkou. Ploché gumové pásky nabizí využití v celé řadě oborů a výrobků nejen u prádla a plavek, ale např. i u výrobku Justswim.

A jak páska vzniká? Přestože se jedná o na první pohled nepříliš náročný výrobní proces, jde o řadu operací díky nimž se bloky surového kaučuku kaučuku promění mísením, hnětením, kalandrováním, vulkanizací či dělením na elastickou pružnou pásku nebo pleny. Proces samotné výroby je průběžně detektory opakovaně  monitorován na přítomnost zbytků  a úlomků případných kovů ze strojů a zařízení, aby tak mohlo být vyloučeno případné poranění nebo podráždění při styku pásky s pokožkou.

Rozměrová stálost, nelepivá uložení v obalech garantují vysokou efektivnost zpracování na všech typech strojů a stabilní velikost konečného výrobku.

Pestrá paleta šířek a tlouštěk, provedení ve třech barvách:Gumová páska

  • standardní bílá
  • superbílá
  • černá

Optimální poměr ceny, výtěžnosti a vysoké jakosti:

+ garance elasticity i po opakovaném praní a sušení za vysokých teplot
+ garance nepřítomnosti kovových, zraňujících částic (dle norem Marks and Spencer)
+ zvýšená odolnost proti působení slané a chlórované vody
+ významný příspěvek ke snížení výrobních nákladů
+ praktické balení pro manipulaci, skladování i samotné použití
+ identická roztažnost u bílé i černé barevné varianty
+ ve větších šířkách umožňující steh 3 – 4 jehel
+ splňuje standarty Öko Tex 100 a ISO 9002
+ charakter nekonečné pásky (balení neobsahuje uzly)

Současné použití tohoto typu gumy se již zdaleka neomezuje pouze na plavky a prádlo. Je využívána při výrobě sport. ošacení (lemy v pase, na nohavicích, rukávech atp.), punčochového zboží, pyžam, teplého prádla, ale i konfekce (sukně, kraťasy), ložního prádla (elast. prostěradla apod.) nebo dětských plen. Z naší strany byly jedinečné vlastnosti těchto pásek zúročeny při vývoji a výrobě kondičně-relaxační pomůcky "JustSwim Basic".