Świętowaliśmy 25 rocznicę !!! 25 lat na rynku dzianin materiałów włókienniczych, preparatów, akcesoriów i usług doradczych.
W swojim, w zdrowej kondycji finansowej, bez długów, kredytów i innych chorób ekonomicznych... :-)

     Społka akcyjna Altra została założona przez grupę osób fizycznych w 1993 roku. Głównym przedmiotem działalności był, i nadal jest handel ogólny i działalnosci handlu zagranicznego, uzupełnione o usługi konsultingowe. Do głównych przedmiotów obrotu należą materiały oraz półprodukty do produkcji odzieży. Przedewszystkim dla produkcji wszystkich rodzajów bielizny, strójów kąpielowych, dzieciecych, sportowych i outdoorowych ubrań. Oferta odnosi się również do producentów sprzętu medycznego (maski, sprzęt ochronny, pokrywy przyrządów medycznych, bandaże, stabilizatory itp.), tak i dla firm działających w reklamie. Oferta obejmuje także tkaniny specialne jak i materiały tapicerskie dla pojazdów transportu publicznego lub przemysłu meblarskiego.

Na teritorium Republiki Czeskiej, Słowacji i Polski spółka długotrwale zapewnia dystrybucje towarów swoich głównych partnerów biznesowych i dostawców (Inplet pletiva / Słowenia, Plymouth Francaise / Francia, Lemax / Polska, Miranda / Polska, Vidal Aymerich / Hiszpania). Część towaru jest według życzeń klienta dostarczana w postaci rozpracowanych produktów. Przede wszystkim są to półprodukty termoformowane i krawieckie cięcia lub też inne materiały w życzonych klientem modyfikacjach i wykończeniach.

Podstawowy sortyment materiałów jest distrybuowany z własnego magazynu sposobem „just in time“ z możliwoscią dostawy w granicy 12-48 godzin. Do czasu wejścia RC do UE pomógał utrzymywać ten standard oddział na Słowacji jak i specialny tryb dostawy dla Polski. Pozostałe towary i materiały są zapewniane na życzenie klienta lub na podstawie z góry uzgodnienionych kontraktów. Farbowanie odbywa się zgodnie z wymaganiami klientów i w dopuszczalnych ilościach minimalnych.

Firma koncentruje się na produktach jakości klasy wyższej-średniej i wyższej, z doskonałym współczynnikiem cena-jakość, wspieranych maksymalnym możliwym serwisem klienta.

Novości i kompleksowe kolekcje sezonowe są klientom przedstawiane oddzielnie lub w spółpracy z producentami a to w ramach branżowych targów w kraju i za granicą. Na tych nasza spółka zarówno bierze udział jako wystawca, jak również formą organizacji korzystnych warunków ekspozycji dla swoich partnerów biznesowych. Wreszcie też w charakterze konsultanta i dostawcy elementów towarzyszących programów targowych. (Interfiliére Paryż, STYL Brno, Mode City, SIL Paryż).

Komunikacja s naszą spółką jest możliwa w języku polskim, angielskim, niemieckim, słowackim, rosyjskim, słoweńskim lub chorwackim.
    
    Główne używane waluty: EUR, CZK, USD, PLN