Oslavili  jsme  25.  výročí !!!  25 let na trhu textilních materiálů, příprav,doplňků a poradenských služeb
Ve svém,ve zdravé finanční kondici, bez dluhů, úvěrů a jiných neduhů. :-)
   

     Akciová společnost  A l t r a  byla založena skupinou soukromých investorů roku 1993. Po relativné krátkém čase došlo k převzetí významné majority jediným akcionářem. Nosným předmětem činnosti byl a stále je obecný obchod a činnosti zahraničně  –  obchodní, doplněné  obecným i  oborovým  poradenstvím. Hlavními  obchodovanými položkami  jsou materiály a polotovary  pro oděvní  výrobu , především pak  spodní prádlo, plavky lehkou  konfekci, dětské, sportovní či outdoorové ošacení . Část nabídky oslovuje také výrobce zdravotnického materiálu ( roušky, ochr. pomůcky, přístrojová krytí… ) a  pomůcek ( bandáže, ortézy .. ), jakož i firmy působící např.   v reklamě. Nabídka  obsahuje  rovněž speciální  textilie   a  potahové materiály  pro prostředky hromadné dopravy nebo nábytkářský průmysl. Počínaje rokem 2015 byly dále rozšířeny výrobní aktivity vázané na zpracování textilií (závěsy, stínící textilie, ubrusy, ochranné a přepravní vaky  atp.)
   Na teritoriu České republiky, Slovenska a Polska společnost dlouhodobě zajišťuje distribuci zboží svých hlavních obchodních partnerů a dodavatelů ( Inplet pletiva / Slovinsko, Plymouth Francaise / Francie, Lemax / Polsko, Miranda / Polsko, Vidal Aymerich / Španělsko,..). Část zboží je dle přání zákazníka dodávána v dále rozpracované podobě. Převážně se jedná  o tepelně tvarované polotovary a střihové díly či materiály v  zákazníkem požadovaných úpravách a dokončeních. Nemalou část nabídky tvoří  zakázková výroba.

   Základní materiálový sortiment je distribuován z vlastních skladů dodavatelským způsobem  „just in time“ s možným dodáním v rozpětí 12-48 hodin. Do doby vstupu ČR do EU napomáhala udržovat tento standart jak filiálka na Slovensku tak i zvláštní dodavatelský režim pro Polsko. Ostatní zboží a materiály jsou zajišťovány na objednávku nebo na základě dopředu sjednaných kontraktů. Barvení probíhá dle zadání zákazníka a v přijatelných minimálních množstvích.

   Společnost se zaměřuje na zboží ve vyšší střední a vyšší jakostní třídě s optimálním poměrem ceny a kvality, podpořeným  maximálním možným dodavatelským servisem.

   Aktuální novinky i ucelené sezónní kolekce jsou zákazníkům představovány samostatně nebo ve spolupráci  s výrobci, a to  v rámci příslušných oborových veletrhů v tuzemsku a především  v zahraničí. Těchto se naše společnost jednak účastní coby vystavovatel, dále formou  organizačního garanta  zajištění zvýhodněné vystavovatelské účasti  svých obchodních partnerů a v neposlední řadě  i jako odborný konzultant či dodavatel položek veletržních doprovodných programů. (Interfiliére Paříž, STYL Brno, Mode City/SIL Paříž). Ruku v ruce s těmito organizačními aktivitami pak jdou i činnosti poradensko-konzultační či publikační.l
    
   Komunikace s naší společností je možná v angličtině, polštině, ruštině, němčině,, slovinštině či chorvatštině a samozřejmě "aj po slovensky" :-) .
    
Hlavní používané měny: EUR, CZK, PLN, USD